O nas

 

 

Icopal sa spája s GAF

Skupina Icopal

V súčasnej dobe je skupina Icopal jedným z najväčších svetových výrobcov hydroizolačných a strešných systémov. Dosahuje obrat viac ako 1000 mil. EUR ročne a zamestnáva viac než 3800 pracovníkov. Má výrobné závody v Európe, Severnej Amerike, Afrike a Ázii, ktoré dodávajú kompletný sortiment výrobkov pre ploché i šikmé strechy, strešné záhrady a spodné stavby. 4 výskumné centrá v USA a Európe, 35 výrobných závodov a 91 predajných jednotiek po celom svete.

Spoločnosť Icopal bola založená tesárskym majstrom Jensom Villadsenem v roku 1876, ktorý sa špecializoval na opravy starých asfaltových a pozinkovaných striech. Vďaka svojej práci objavil a v roku 1894 si dal patentovať strešný materiál pod obchodným názvom Dansk Tagpixtjare, ktorý bol vyvinutý na báze térového papiera. Značka Icopal bola zaregistrovaná v roku 1907. Slovo Icopal pochádza z Aztéckaho slova Copal, ktoré znamená živicu, teda materiál, ktorý sa používal aj pri výrobe výrobku Dansk Tagpixtjare. Počas minulého storočia sa firma Icopal neustále rozrastala, začali sa vyrábať nové výrobky, a začala expandovať na nové trhy aj prostredníctvom akvizícii.

Rozrastanie podniku bolo významné najmä v ostatných päťnástich rokoch. V roku 1989 získala skupina Icopal kúpou francúzskej spoločnosti Siplast S.A. s pobočkami v USA a Nemecku svoj najväčší prírastok. Ďalším krokom vo vývoji bolo nadobudnutie britskej firmy Anderson Waterproofing Ltd. v roku 1990, ako aj kúpa belgickej firmy Polytuil a ďalších dvoch britských spoločností Callenders a Vulcanite. Po získaní poľskej spoločnosti Izolacja S.A. a v roku 1999 sa aj slovenské JCP Izolácie, a.s., stali v roku 2000 súčasťou silnej medzinárodnej skupiny Icopal, najväčšieho svetového výrobcu hydroizolačných a strešných systémov.

Poslanie spoločnosti Icopal

 • Cieľom našich podnikateľských aktivít je, aby nás okolité prostredie vnímalo ako preferovaného partnera a dodávateľa služieb i výrobkov na ochranu a pokrývanie budov a stavieb v celej Európe a severnej Amerike. Našimi ťažiskovými činnosťami je výroba a predaj strešnej krytiny, izolácie proti vode a vlhkosti, ako aj všetkých stavebných materiálov, ktoré s nimi súvisia.
 • Našimi zákazníkmi sú distribútori stavebných materiálov, realizačné firmy v oblasti stavebníctva, architekti, projektanti, stavební špecialisti a vlastníci stavebných objektov, ktorí nás uprednostňujú pre našu spoľahlivosť a schopnosť poskytovať riešenia pre ich potreby.
  • Našu výhodu oproti konkurencii staviame na silnom lokálnom zastúpení, ktoré spájame so zdrojmi veľkej nadnárodnej organizácie. Maximálne sa snažíme o najvyššiu mieru spokojnosti zákazníkov tým, že reagujeme na ich potreby rýchlo a ponúkame preferovaný rozsah produktov a služieb, ktoré sú založené na inovácii, efektívnosti nákladov a skúseností.
 • Typickou črtou správania sa našich zamestnancov voči zákazníkom je pozornosť voči potrebám zákazníka, ich profesionálne správanie a spoľahlivosť v obchodných vzťahoch. Našou ambíciou je prilákať, rozvíjať a ponechať si najlepších ľudí.
  • Rovnako zodpovedne sa správame k životnému prostrediu a potrebám sociálneho rozvoja spoločnosti.
 •  Tým, že budeme trvale dosahovať najlepšie výsledky v rámci nášho priemyselného odvetvia, zabezpečíme trvalý rozvoj spoločnosti a rast jej hodnoty pre zamestnancov a akcionárov.
  • Táto stránka používa cookies v súlade so zásadami ochrany osobných údajov pre webové stránky spoločnosti BMI group Management UK Ltd. Pokračovaním v prehliadavaní stránky súhlasíte s používaním cookies.
   white background